Autor

Stampa

Ksiądz Stefano Tardani (ur. 1951 w Rzymie) od 1978 roku jest kapłanem diecezji rzymskiej.Don Stefano Tardani

Uzyskał dwa tytuły licencjata kanonicznego z teologii moralnej oraz teologii dogmatycznej, uznawane w rzymskim systemie za wyższe od stopnia magistra. Poza teologią i naukami humanistycznymi jak filozofia i psychologia, z wielką pasją zgłębiał także nauki przyrodnicze, takie jak biologia, medycyna, fizyka, elektronika i matematyka. Jego zainteresowania objęły również psychiatrię i psychoanalizę.

W parafiach rzymskich, gdzie posługiwał, szczególną troską otaczał formacje rodzin.

W 1990 roku kardynał wikariusz Ugo Poletti, dostrzegłszy jego charyzmat w formacji narzeczonych i młodych rodzin, mianował go rektorem Kościoła Świętego Tomasza do nadzwyczajnego duszpasterstwa rodzin. Każdego roku spotyka się z około czterystoma parami na kursach przygotowujących do małżeństwa, które prowadzi używając ciekawej metodologii i mocnych treści.

W ciągu tych dwudziestu lat opracował nowy projekt formacji narzeczonych i małżonków, który łączy miłość do człowieka z miłością do Boga oraz naukę i wiarę zjednoczone dla życia. Razem z wieloma młodymi rodzinami Ksiądz Stefano założył Ruch Miłości Rodzinnej, który realizuje nowe i liczne inicjatywy apostolskie i misyjne także w innych miastach, takich jak Mediolan i L'Aquila.Kardynał Wikariusz Camillo Ruini w 2003 roku uznał dekretem diecezjalnym Stowarzyszenie Rodzina Mały Kościół – Ruch Miłości Rodzinnej, doceniając jej zaangażowanie i owoce. Od 2010 Ks. Tardani redaguje we włoskiej sieci telewizyjnej Telepace własny program – Twoja miłość sprawia, że wzrastam – dla poszukujących bardziej autentycznego i prawdziwego życia. Od kilku lat prowadzi również spotkania otwarte o Korzeniach życia, objaśniając modlitwę Ojcze Nasz tym, którzy chcą zrozumieć Boga i człowieka oraz wspaniałe powiązanie Miłości i logiki, które między nimi zachodzi. Zainteresowanie wzbudzone tymi nowymi rozważaniami zainspirowało wydanie tej książki.

Thursday the 20th. Joomla 2.5 Templates.
Copyright 2012

©